TrueStory: Depresivní porucha

Staroměstské náměstí 4/1, Old Town, Czechia
Pražské kreativní centrum (1.patro - Sál Minuta)
fb

První beseda z cyklu #TrueStory bude věnována nejčastěji diagnostikované poruše nálady, tedy depresi. Podíl populace trpící depresí v ČR je 5 %. Výrazná část těchto lidí se však nevydá pro odbornou pomoc. Co je to vlastně ta deprese? Jak se projevuje a jak se dá léčit? O tom všem bude řeč.

Svůj příběh vám představí Martin, který má zkušenost s periodickou depresivní poruchou. Dozvíte se, jak to začalo, jak vypadá jeho léčba i co mu nejvíc pomohlo. Martin se s depresí poprvé setkal, když mu bylo 17 let, nyní studuje psychologii na Pedagogické fakultě UK a je lektorem workshopů Nevypusť duši pro středoškoláky.

Z odborného pohledu vám depresi představí Ivana, studentka posledního ročníku magisterského programu psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ivana rovněž lektoruje workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky. Jaké jsou nejnovější trendy v léčbě? Je deprese dědičná? A jak se projevuje u dětí a teenagerů?

Bude velký prostor pro otázky a na památku si můžete odnést třeba našich 7 zásad zdravé psychohygieny nebo Manuál pro blízké, který radí, jak jednat s člověkem, který má psychické obtíže.

Vstup zdarma, registrace nutná >> http://bit.ly/Registrace_14-01-19


Besedu pro vás připravil tým neziskové organizace Nevypusť duši, který tvoří mladí psychologové, lékaři, neurovědci, sociální pracovníci a studenti těchto oborů. Zároveň jsou jeho součástí i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a ukazuje, jak pečovat o duševní zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

Zpět na program