La Pardon: Probuzení jara

„Kdybych se nenarodila jako holka, byl by ze mě zcela určitě kluk!“

V červnu 2017 jsme jako 2.DC odpremiérovali v Pidivadle naši 1. absolventskou inscenaci Probuzení Jara, kterou napsal Frank Wedekind. Od 21. ledna 2019 ji máte možnost navštívit znovu a to ve Skautském institutu, kam jsme se jako divadelní spolek La Pardon přestěhovali a kde nás můžete vidět také v komedii Dámský krejčí.

Benjamin Franklin Wedekind patřil mezi německé dramatiky a spisovatele. Bývá řazen k expresionismu a byl často kritizován a kvůli předsudkům své doby i cenzurován.Patří mezi jednoho z nejvíce provokativních autorů z přelomu 19.st..

Hra Probuzení Jara s původním podtitulem ,,tragédie dětí“, pojednává o probouzející se sexualitě mládeže v prudérním prostředí na konci 19. století, kdy je sexualita natož pak erotika tabuizována a i dospívající děti jsou v pubertě vychovávány s tím, že plození dětí je čistě duchovní akt. S tím jsou vázány problémy a těžké situace, se kterými se „děti“ potkávají. Jak celý příběh končí a kolik překážek musí nejen děti, ale i jejich rodiče překonávat, to se dozvíte už 14. 4. 2019 ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí).

Režie: Lukáš Pečenka
Pedagogické vedení: Diana Nečásek Šoltýsová a Martin Vokoun
Pohybová spolupráce: Rostislav Šrom
Produkce: Kristina Olgyaiová
Hrají: Částková, Fidler, Havlová, Jirounková, Knespl, Košková, Kuboušek, Pichler, Půčková, Volhejnová

Zpět na program