BESEDA | TrueStory: Dětský domov & duševní zdraví

Besedy #TrueStory jsou zpět! V roce 2020 se zaměříme na duševní obtíže a konkrétní příběhy v kontextu životních zvratů a náročných situací, které občas zapříčiní to, že ztrácíme balanc.

První příběh je spojený s odchodem z dětského domova. Svoji zkušenost popíše Sára, která se léčí s panickou poruchou, jež propukla v jejích 18 letech, když měla odcházet z dětského domova a osamostatnit se.

Svůj pohled na toto téma předá také ředitel Dětského domova Tachov Mgr. Zdeněk Kropáč.

Jaký vliv má na psychiku vyrůstání v dětském domově? Jak se v dětském domově řeší psychické obtíže a jaké existují podpůrné služby? Jaká existuje podpora při osamostatňování?
Máte další zajímavé otázky, na které bychom neměli zapomenout odpovědět? Ptejte se zde >> http://bit.ly/Otazky_DD

Bude velký prostor pro otázky a na památku si můžete odnést třeba našich 7 zásad zdravé psychohygieny nebo Manuál pro blízké, který radí, jak jednat s člověkem, který má psychické obtíže. Také se dozvíte o mentorském programu pro mladé lidi odcházející z dětských domovů, do něhož se můžete zapojit.

Vstup zdarma, registrace nutná >> http://bit.ly/Registrace_16-01-20


Besedu pro vás připravil tým neziskové organizace Nevypusť duši, který tvoří mladí psychologové, lékaři, neurovědci, sociální pracovníci a studenti těchto oborů. Zároveň jsou jeho součástí i lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a ukazuje, jak pečovat o duševní zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

Na této besedě spolupracujeme s projektem Začni správně organizace Yourchance o.p.s., který se věnuje podpoře a vzdělávání mladých lidí opouštějících dětské domovy a pěstounskou péči.

Zpět na program